Kolagénová indukčná terapia – dermarollerom

Je to najnovšia metóda a patrí k najúčinnejším ošetreniam pri rôznych estetických problémoch pokožky ako:

 • vyhladzovanie jemných ale aj hlbších vrások
 • pleť s rozšírenými pórmi
 • pleť so seborrheou
 • zvyšovanie elasticity , pružnosti pokožky
 • na vyrovnanie reliéfu kože postihnutej jazvami po akné
 • na zjemnenie strií a celulitídy

Čo je spoločné pri týchto problémoch pleti ako vrásky, jazvy po akné? Je to nedostatočné množstvo  kolagénu v pokožke! Pri ošetrení dermrollerom prirodzeným spôsobom navodíme tvorbu vlastného kolagénu na tých častiach tela, kde aplikujeme malé ihličky dermarolleru.

Čo je vlastne kolagénová indukčná terapia dermarollerom?

Je to spôsob ošetrenia pokožky, podľa nemeckého plastického chirurga , ktoré sa vykonáva  v autorizovaných kozmetických salónoch. 
Využíva sa pritom malý mechanický valček, na povrchu ktorého sa nachádzajú výbežky ihiel- 192 ihiel v 8 radoch. Tento valček sa niekoľkokrát „otáča“ na ošetrovanom povrchu, čím sa vytvoria mikroranky do hĺbky 0,5-2mm ( podľa typu valca a indikácie ošetrenia).
 Dlhšie ihly, čiže hlbšie poranenia patria výlučne do rúk lekára! 
Týmito mikrorankami odštartujeme prirodzený regeneračný proces pokožky. Cez vytvorené mikrokanáliky sa vpravuje do pokožky špeciálny, veľmi účinný, čistý prípravok s vysokým obsahom kolagénu a oktapeptidu ( náhrada za hexapaptid) – prípravok 2. generácie!
 Nastáva zmena v derme, kolagén III.typu ( s nízkou schopnosťou viazania vody) sa premení na kolagén I. typu (hydratovaný). Po 3-4 mesiacoch sa znova vybuduje elastická kolagénová sieť, pokožka sa stane pružnou,  rozšírené póry sa stiahnu, celá sa omladí.

Aké typy dermarolleru sú k dispozícií?

 • 0,5 mm – určené na jemné vrásky, na tzv. fajčiarske vrásky okolo pier, pigmentové škvrny
 • 1 mm – stredne hlboké vrásky, jazvy po akné
 • 1,5 – 2mm – hlboké vrásky, strie, keloidné jazvy, hlboké jazvy po akné, spevnenie pokožky napr., na bruchu po pôrode.

Prečo je to dobré pre pokožku?
Lebo metóda veľmi efektívne navodí a podporí tvorbu vlastného kolagénu. Malé ihličky „rozbijú“ staré kolagénové zväzky. Nový kolagén („šťavnatejšie „bunky“) dokážu viazať viac vody preto pokožke vrátia svieži, mladistvý vzhľad. Už po prvom sedení väčšina klientov vidí pozitívne zmeny, ale ozajstné výsledky nastanú po 3 – 4 mesiacoch.

Ako to celé funguje?

dermaroller2Dermarollerom vyvoláme úmyselné mikroranky v pokožke, ktoré odštartujú tvorbu nového kolagénu v hlbších štruktúrach pokožky. Ihličky len porušia povrch kože, preto nie je potrebné hojenie ( pri kozmetickej variante!), ktoré by vyžadovalo práceneschopnosť. Malé mikroranky nútia pokožku, aby sa zregenerovala a vytvorila nové, pružné kolagénové vlákna.
Cez kanáliky zvonka vpravujeme veľmi čistý kolagén s oktapeptidom na miorelxáciu svalového napätia na zvyšovanie účinku celej terapie.

Na ktorých častiach tela sa môže ošetrenie aplikovať?
Všade, na tvári, krku, ramenách, pod očami, bruchu, stehnách, rukách, a pod.

Komu sa ošetrenie doporučuje?
Ako anti-aging ošetrenie je to vynikajúca a cenovo dostupná metóda pre každého. Mnohých prekvapí, že kolagénovou indukčnou terapiou dermarollerom sa dá dosiahnuť výrazné zlepšenie pri rozšírených cievkach. Metóda je ešte účinnejšia ak sa kombinuje s IPL ošetrením MINISILK alebo PHOTOSILK. Ako jedna z mála veľmi efektívnych ošetrení sa môže vykonávať aj v letncýh mesiacoch.

Komu sa ošetrenie nedoporučuje?

 • pri cukrovke
 • pacientom, ktorí majú nábeh na keloidné jazvy

Aké sú nežiadúce účinky ošetrenia?
Jemné sčervenanie kože po ošetrení je normálne. Pokožka sa veľmi rýchlo ukľudní. V ojedinelých prípadoch v ošetrovanej lokalite sa môže vytvoriť malá vyrážka.