Mezoterapia

Podstatou tejto metódy je vpravovanie účinnej látky (najčastejšie kyseliny hyaluronovej) do pokožky pri intenzívnom rolovaní mikroihličkami po pleti na tvári a tele. Na pokožku sa priloží derma-rollerový valček, ktorý má na sebe rôzne dlhé mikroihličky. Povrchovo pôsobiaci derma-roller zasahuje určitú vrstvu pokožky, uľahčuje prienik aktívnej látky do pleti a súčasne pôsobí ako špeciálna masáž podporujúca tvorbu kolagénu.

Na čo je derma-rollerová mezoterapia vhodná:

Obnova mladistvého vzhľadu pokožky – revitalizácia pleti, obnova tonusu, rehydratácia spevnenie kontúr tváre

Potlačenie drobných a stredných mimických vrások v oblasti tváre a krku aj dekoltu

Hyperpigmentácia – Zosvetlenie pigmentových škvŕn a škvŕn po tehotenstve

Hypotrofické jazvy – potlačenie hypotrofických jaziev, zníženie ich hĺbky

Hyperlipotrofie ( celulitída ) – Redukcia „pomarančovej kože“ hlavne v oblasti slabín a stehien

Strie – podpora tvorby kolagénu , ktorý obmedzuje rozvoj jazvičiek v podkoží.

Trudovitá pleť po akné – zjemnenie a vyhladenie pleti.

Podpora rastu vlastov

Pôsobenie derma-rollera je založené na schopnosti podporovať vlastnú regeneračnú aktivitu organizmu. Vstup mikroihlíc do kože stimuluje nervové zakončenia v škáre a podkoží, no ihlice sú tak tenké, že pri doporučenom spôsobe použitia nevyvolávajú poškodenie pokožky. Tým zostáva zachovaná ochranná funkcia pokožky. Napriek tomu stimulácia koncových nervových zakončení spúšťa celú škálu fyziologických reakcií, ktoré vedú k procesu hojenia.

Regulovaná tvorba predovšetkým kolagénových vlákien pomocou derma-rolleru vedie k spevneniu škáry a k vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vznikať napríklad po zápaloch kože typu akné, po ovčích kiahňach, alebo ako dôsledok hlbších kožných infekcií, prípadne ako poúrazové následky. Jeden vpich ihlou nemôže ovplyvniť atrofické jazvy. Avšak tisíce mikroihličiek na valci derma-rolleru vyvolajú proces novotvorby kolagénu.

Výsledky na pleti spravidla klientky pozorujú už druhý týždeň po zákroku. Pre optimálne navodenie účinku kúru robíme 1x do týždňa 4x po sebe s použitím séra a krému.

Kontraindikácie

Výkon peercing-dermarollingu sa môže previesť iba na zdravej pokožke.

Relatívne kontraindikácie

Tehotenstvo, kojenie, kožné ochorenie prebiehajúce mimo miesta aplikácie , poruchy zrážanlivosti krvi, výrazne stresový typ človeka.

Absolútne kontraindikácie

Kožné ochorenie prebiehajúce v mieste aplikácie, akútne prebiehajúce ochorenie, ochorenie ovplyvňujúce funkciu imunitného systému, solárny erytém, známa citlivosť na niektorú zo zložiek aplikovaných prípravkov.